KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

KBN 19 – wyniki gali w Ostrołęce

28 grudnia 2021

Przemysław Zyśk (18-0, 6 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Juana Ruiza (27-6, 19 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 19 w Ostrołęce. Po finałowym gongu sędziowie punktowali 97-93 i dwukrotnie 98-92 dla "Ostrołęckiego Tarana".

Pojedynek od początku był prowadzony w dobrym tempie. Zyśk szybko się otworzył i wyprowadzał kombinacje ciosów z obu rąk, jednak walczył w sposób dojrzały. Ruiz w pierwszych rundach zepchnięty został do obrony, ale w drugiej połowie zwiększył swoją aktywność.

Polak nie miał problemów z omijaniem gardy rywala, jednak nie był w stanie na tyle mocno trafić, żeby posłać go na deski. Zyśk w końcowych rundach trochę zwolnił, ale cały czas kontrolował pojedynek i nie pozwalał przeciwnikowi przejąć inicjatywy.

Dla podopiecznego trenera Łukasza Malinowskiego był to pierwszy pojedynek na dystansie dziesięciu rund. Ostrołęczanin zaliczył przy okazji czwarte tegoroczne zwycięstwo.

Kamil Szeremeta (21-2-1, 5 KO) zremisował z Nizarem Trimechem (9-2-1, 4 KO) na gali Knockout Boxing Night 19 w Ostrołęce. Po ośmiu ciekawych rundach sędziowie punktowali 77-75 dla Szeremety i dwukrotnie 76-76.

W walkę lepiej wszedł Francuz, który przebijał się przez gardę byłego mistrza Europy i od początku narzucił wysokie tempo. Polak odpowiadał, jednak potrzebował kilku minut, żeby zacząć boksować z większą intensywnością.

Druga połowa pojedynku była bardzo wyrównana. Szeremeta otworzył się i zaczął mocniej naciskać na przeciwnika. Francuz został zepchnięty do obrony, ale cały czas aktywnie odpowiadał. Ostatnie dwa starcia były bardzo otwarte z obu stron. Pięściarze mocno trafiali, jednak żadnemu nie udało się wypracować widocznej przewagi.

Po ośmiu rundach sędziowie wypunktowali remis na kartach punktowych. Dla Szeremety był to pierwszy występ przed polską publicznością po ponad dwuletniej przerwie.

Paweł Stępień (16-0-1, 12 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Hernana Davida Pereza (8-5, 3 KO) podczas gali KBN 19 w Ostrołęce. Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 79-73 i dwukrotnie 78-74 dla pięściarza ze Szczecina.

Walka była prowadzona w spokojnym tempie. Stępień spokojnie boksował w pierwszych rundach i starał się kontrolować walkę ciosami prostymi. Polak przeważał, jednak Argentyńczyk po jego ciosach nie był znacząco zagrożony.

Perez szukał swoich szans w półdystansie, a w drugiej połowie walki często spychał przeciwnika na liny, jednak w ofensywie był mało skuteczny. Po ośmiu rundach sędziowie wypunktowali wygraną Stępnia, dla którego było to drugie tegoroczne zwycięstwo.

Rafał Wołczecki (4-0, 3 KO) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Olega Lebedinskiego (3-2, 1 KO) w pojedynku otwierającym galę Knockout Boxing Night 19 w Ostrołęce.

Pięściarz z Wrocławia, który wracał na ring po ponad półrocznej przerwie boksował spokojnie i konsekwentnie. Spychał rywala do obrony, atakując lewą ręką w różnych płaszczyznach. Już w pierwszej rundzie Ukrainiec był liczony po uderzeniu na tułów.

W drugim starciu Lebedinkski dwukrotnie padał na deski po mocnych trafieniach Polaka. Po trzecim nokdaunie walka została przerwana. Wołczecki odniósł w ten sposób sposób drugie tegoroczne zwycięstwo.