KBN 15: Szpila vs Różański
KBN15: TRAILER
KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

KBN14: Poznaj najważniejsze zestawienia

22 sierpnia 2021

27 marca w hotelu Warszawianka, w Serocku pod Warszawą, odbędzie się gala Knockout Boxing Night 14. Główną atrakcją pierwszej tegorocznej imprezy grupy KnockOut Promotions będzie pojedynek Fiodora Czerkaszyna (16-0, 11 KO) z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Javierem Francisco Macielem (33-10, 23 KO).

Argentyńczyk, który ma na koncie walkę o mistrzowski pas federacji WBO z Dmitrijem Pirogiem, boksował na zawodowych ringach także m.in. z Williem Monroe Jr czy Michelem Soro. Dla Czerkaszyna będzie to powrót na ring po rocznej przerwie spowodowanej komplikacjami zdrowotnymi. Po ubiegłorocznej wygranej z Patrikiem Mendym, pięściarz mieszkający w Warszawie poddał się operacji prawej dłoni i zaboksuje po raz pierwszy od tego czasu.

Do starcia Czerkaszyn - Maciel miało początkowo dojść w grudniu na gali w Łodzi. Polsko-ukraiński prospekt kategorii średniej na kilka dni przed wyjściem do ringu otrzymał pozytywny wynik badania na obecność w organizmie koronawiusa i musiał odwołać swój występ.

Kibice podczas gali KBN 14 zobaczą w akcji także m.in. Mateusza Tryca, Rafała Wołczeckiego, Marka Matyję, Adama Balskiego i Maksima Hardzeikę. Walka wieczoru na żywo w TVP 1. Transmisja całego wydarzenia w TVP Sport oraz Tvpsport.pl.

Władimir Belujsky (11-3-1, 8 KO) będzie przeciwnikiem Marka Matyi (18-2-2, 8 KO) podczas zaplanowanej na 27 marca gali KnockOut Boxing Night 14, która odbędzie się w hotelu Warszawianka w Serocku, niedaleko Warszawy.

25-letni pięściarz na co dzień mieszka w Irlandii, ale pojedynki toczył już na całym świecie. Urodzony w Słowacji zawodnik boksował m.in. na galach organizowanych w Meksyku, Niemczech, Hiszpanii i Belgii. Będzie to jego drugi występ nad Wisłą - w marcu ubiegłego roku znokautował w pierwszej rundzie Vladislava Bilousa na gali w Łomży.

Belujsky to także były pretendent do tytułu młodzieżowego mistrza świata WBO. Ostatni raz boksował w styczniu i wygrał cztery ostatnie pojedynki.

Dla Matyi będzie to drugi występ od ubiegłorocznej porażki z Pawłem Stępniem w starciu na szczycie polskiej wagi półciężkiej. Pięściarz z Wrocławia w grudniu wygrał na punkty z Ondrejem Buderą.

Tagi:

KBN 14