KBN 15: Szpila vs Różański
KBN15: TRAILER
KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

KBN27: Podsumowanie gali w Rzeszowie. Podziękowania dla sponsorów i partnerów

27 kwietnia 2023

Emocje po gali KBN27 jeszcze opadają. To zdecydowanie była jedna z najlepszych gal Grupy KP.


MAMY TO! Mamy pas MISTRZA ŚWIATA! Łukasz Różański (15-0, 14 KO) wygrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Alenem Babicem (11-1, 10 KO) i zdobył tytuł mistrza świata WBC wagi bridger!

Łukasz Różański został piątym mistrzem świata w historii polskiego boksu zawodowego. Wcześniej po najbardziej prestiżowe tytuły z profesjonalnym pięściarstwie sięgali Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek, Krzysztof Włodarczyk i Krzysztof Głowacki.


W kolejnym zwycięstwie Michał Cieślak (24-2, 18 KO) pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Dylana Bregeona (12-3-1, 3 KO) zdobywając tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej.

Pojedynek od początku układał się pod dyktando Polaka, który zepchnął Francuza do obrony i atakował mocnymi ciosami z obu rąk. Cieślak w pierwszej rundzie rozpoczął od ataków na korpus, a następnie rozbijał gardę Francuza.

W trzeciej rundzie Cieślak po raz pierwszy mocniej wstrząsnął przeciwnikiem. Bregeon był coraz mocniej okopany w defensywie i coraz rzadziej próbował odpowiadać. W czwartym starciu po serii celnych ciosów z prawej ręki Francuz po raz pierwszy znalazł się na deskach.

Bregeon nie dał się wyliczyć, ale Cieślak przeprowadził kolejny atak, po którym ponownie Francuz powędrował na matę ringu. Cieślak został drugim po Mateuszu Masternaku polskim pięściarzem, który sięgnął po pas EBU.


Laura Grzyb (9-0, 3 KO) wygrała niejednogłośnie na punkty z Marią Cecchi (8-2, 2 KO), zdobywając wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi super koguciej. Po dziesięciu zaciętych rundach w G2A Arena sędziowie punktowali 98-92, 93-97 i 96-94.

Od pierwszych minut rywalizacja w ringu była wyrównana, a wiele rund było trudnych do punktowania. Grzyb atakował ciosami prostymi, zaś boksująca z odwrotnej pozycji Cecchi polowała na kontry z przedniej ręki.

Włoszka często wchodziła do półdystansu i atakowała głową, co utrudniało obronę przed jej chaotycznymi akcjami. Grzyb starała się punktować pojedynczymi, celnymi uderzeniami oraz z czasem zaczęła również zmieniać płaszczyznę zadawanych ciosów, atakując na korpus.

Ostatnie rundy były bardzo wyrównane, a obie zawodniczki czuły już trudy rywalizacji. Ostatecznie sędziowie zadecydowali o niejednogłośnej wygranej punktowej Grzyb, która jest pierwszą polską mistrzynią EBU w tym przedziale wagowym.


Adrianna Jędrzejczyk (1-0, 1 KO) udanie zadebiutowała na zawodowym ringu w pojedynku otwierającym galę. Pięściarka wygrała przez techniczny nokaut z Moniką Lis (0-1), dla której to również był pierwszy profesjonalny występ.

Kolejne zawodowe zwycięstwo do swojego bilansu dopisał Tobiasz Zarzeczny (3-0, 1 KO). 17-latek w pierwszym tegorocznym występie wygrał jednogłośnie na punkty z Andriją Kuzmanem. Po finałowym gongu wszyscy sędziowie punktowali 40-35 dla Polaka.

Serię nokautów podtrzymał Piotr Łącz (6-0, 6 KO). Boksujący w wadze ciężkiej 25-latek tym razem potrzebował zaledwie kilkudziesięciu sekund na wygraną z Milosem Budincicem (2-5-1, 0 KO).


Podczas tej samej gali boksujący w wadze ciężkiej Jeamie Tshikeva (5-0, 3 KO) znokautował w drugiej rundzie Michała Bołoza (5-5-2, 5 KO), zaś Steed Woodall (18-1-1, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Borisa Crightona (11-3, 7 KO). Zwycięzcy reprezentowali pochodzą z Wielkiej Brytanii Grupę Boxxer.


Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom, którzy przyczynili się do zrealizowania tak wielkiej i niesamowitej gali:

Sponsor Strategiczny:

 • PKN Orlen i Orlen Team

Sponsorzy:

 • Blachy Pruszyński
 • Superpolisa Ubezpieczenia
 • MAK Ubezpieczenia
 • STS
 • JBB Bałdyga
 • Ostrowia
 • Fibrain
 • Rzeszów - stolica innowacji
 • Podkarpackie
 • Brachole
 • Ringpolska.pl

Tagi:

KBN 27