KBN 15: Szpila vs Różański
KBN15: TRAILER
KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

KBN32: Kalisz – Balski vs Górski o tytuł WBC BRIDGERWEIGHT FRANCOPHONE

16 stycznia 2024

Pierwsza w nowym roku gala Knockout Boxing Night 32: Kalisz już za 11 dni! 

Adam Balski (18-2, 10 KO) zmierzy się z Arturem Górskim (8-1, 4 KO) w walce wieczoru, a stawką polsko-polskiej rywalizacji będzie pas WBC Francophone wagi bridger.

Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund. Dla słynącego z ringowych wojen Balskiego będzie to powrót na ring po rocznej przerwie. Górski w ubiegłym roku odniósł trzy zwycięstwa, pokonując m.in. niepokonanego Kubańczyka Cristiana Lopeza.

Początkowo Balski w walce wieczoru gali KBN 32: Kalisz przymierzany był do pojedynku z Ukraińcem Oleksandrem Teslenką, a stawką pojedynku miał być pas WBC Silver w limicie do 101 kilogramów. Takie zestawienie rekomendował sam prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman. Pomimo podpisanych kontraktów, Teslenko nie otrzymał pozwolenia na przekroczenie granicy.

- Artur potwierdził, że jest wojownikiem i chętnie podejmuje wyzwania. Był w pełnym treningu, ponieważ przygotowywał się do gali w Dębicy. To dla niego życiowa szansa, ponieważ w przypadku wygranej, prawdopodobnie zajmie miejsce Balskiego w czołówce rankingu WBC - mówi Jacek Szelągowski, wiceprezes grupy KnockOut Promotions.

Pochodzący z Kalisza Balski, który po raz drugi na zawodowych ringach zaboksuje przed swoją publicznością, zajmuje aktualnie drugie miejsce w rankingu World Boxing Council. Mistrzem świata WBC w tej dywizji jest Łukasz Różański, a zwycięzca walki wieczoru w Kaliszu ustawi się w kolejce do pojedynku o mistrzowski tytuł.

Kibice w Kaliszu zobaczą także m.in. powrót na ring notowanego w czołówce światowych rankingów wagi średniej Fiodora Czerkaszyna  (22-1, 14 KO), najlepszego polskiego pięściarza wagi półciężkiej Pawła Stępnia (18-1-1, 12 KO) oraz kaliszanina Miłosza Grabowskiego (6-0-1, 3 KO), który po raz pierwszy w profesjonalnej karierze zaprezentuje swoje umiejętności w rodzinnym mieście. Miłosz zmierzy się w rewanżowym pojedynku z Maciejem Drozdowskim (2-1-1, 0 KO). Do pierwszej walki pomiędzy tymi pięściarzami doszło podczas listopadowej gali w Zakopanem. Po czterech rundach sędziowie wypuntkowali remi, który w obu narożnikach pozostawił uczucie niedosytu. Tym razem zawodnicy skrzyżują rękawice na dystansie sześciu rund. 

Bilety dostępne na eBilet.pl. - https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/knockout-boxing-night


Sponsorem głównym gali jest Orlen Asfalt

Sponsorami wydarzania są: Grupa MAK, Superpolisa Ubezpieczenia, Blachy Pruszyński, Agro Ubezpieczenia, Brachole, Vixon Media, Fundacja Klucz oraz Miasto Kalisz z Honorowym Patronatem Krystiana Kinastowskiego - Prezydenta Miasta Kalisz

Tagi:

KBN 32