KBN 15: Szpila vs Różański
KBN15: TRAILER
KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

Master przegrał z kontuzją. CBS obronił pas…

11 grudnia 2023

Chris Billam-Smith (19-1, 12 KO) wygrał przez techniczny nokaut po siódmej rundzie z Mateuszem Masternakiem (47-6, 31 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Bournemouth. Brytyjczyk obronił tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. Polak nie wyszedł od ósmej rundy z powodu kontuzji.

Polak dał narzucić warunki rywalowi w pierwszej rundzie, ale od drugiej zaczął dominować między linami. Trafiał kombinacjami, spychał Brytyjczyka do obrony i dobrze kontrolował dystans nogami. "Master" systematycznie doprowadzał do celu ciosy z prawej ręki i kilka razy wstrząsnął Anglikiem.

Billam-Smith obudził się dopiero pod koniec szóstej rundy, kiedy zaczął mocniej naciskać na Polaka. Akcje Anglika były jednak w większości nieskuteczne. W siódmej rundzie Brytyjczyk zaczął doprowadzać do celu trochę więcej ciosów, jednak Masternak miał w tym momencie zbudowaną zaliczkę z pierwszej połowy walki. 

Nieoczekiwanie, "Master" nie wyszedł do ósmej rundy, doszło do złamania żebra. Billam-Smith obronił w ten sposób tytuł World Boxing Organization wywalczony w maju.


Mateusz jesteśmy dumni! Dałeś nam wspaniałe widowisko, mistrzowskiego boksu.