KBN 15: Szpila vs Różański
KBN15: TRAILER
KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

Stępień: przeczytam Suchockiego, a potem zacznę robić swoje

10 listopada 2018

10 listopada na gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach kolejny tegoroczny pojedynek stoczy utalentowany zawodnik wagi półciężkiej Paweł Stępień (11-0, 10 KO). Rywalem 28-latka będzie były pretendent do tytułu mistrza świata WBC wagi półciężkiej Dmitrij Suchocki (23-6, 16 KO).

Do walki tych pięściarzy miało dojść już we wrześniu. Wtedy w doprowadzeniu do pojedynku przeszkodziły pozasportowe sprawy formalne. Stępień nie obawia się, że sytuacja się powtórzy.

- Wszystko jest już potwierdzone, a ja cieszę się, że dojdzie do tej walki. Suchocki to całkiem niezłe nazwisko, ma bardzo duże doświadczenie i jestem zawodnikiem, którego potrzebuję na tym etapie kariery. Przygotowania idą dobrze, forma jest zadowalająca i wszystko zmierza w dobrym kierunku - mówi Stępień.

W tym roku pięściarz grupy KnockOut Promotions stoczył już cztery walki. Dwie zakończył już w pierwszej rundzie. Z Suchockim Polak nastawia się na zupełnie inny scenariusz.

- Wiadomo, że najlepsze lata Suchocki ma za sobą, ale to wciąż niebezpieczny zawodnik. Walczył o mistrzostwo świata, boksował z czołówką i często z nią wygrywał. To wojownik, który pewnie będzie chciał mi urwać głowę, ale ja będę chciał jak zwykle pokazać, że nie siła, ale technika i pomysł, to sposób na skuteczne boksowanie. Przeczytam go w pierwszych rundach, wyczuję jego rytm boksowania, a potem zacznę robić swoje - analizuje Stępień.

Pomimo napiętego kalendarza, Stępień zapewnia, że nie czuje się zmęczony. W ubiegłym roku zawodnik ze Szczecina stoczył tylko dwie walki. W tym zaliczy ich aż pięć.

- Jestem zadowolony, że boksuję często, bo na tym etapie kariery właśnie tego potrzebuję. Muszę się uczyć, zdobywać doświadczenie i oswajać z coraz mocniejszymi przeciwnikami. Walka z Suchockim będzie kolejnym krokiem w dobrym kierunku - podsumowuje 28-latek.

Główną atrakcją gali w Gliwicach będzie walka Artura Szpilki (21-3, 15 KO) z Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO). Pojedynek dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zapowiadany jest jako najważniejsze wydarzenie roku na polskich ringach.

Podczas Knockout Boxing Night #5 tytułu mistrzyni świata federacji WBC będzie bronić Ewa Piątkowska. Rywalką "Tygrysicy" będzie była mistrzyni Europy Ornella Domini. W Gliwicach kibicom pokażą się także m.in. Maciej Sulęcki, Łukasz Różański, Przemysław Zyśk oraz Marek Matyja, którego przeciwnikiem będzie Remigiusz Wóz. 

Tagi:

KBN 5