KBN 15: Szpila vs Różański
KBN15: TRAILER
KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

Znamy rywala Cieślaka w walce wieczoru gali KBN24!

12 września 2022

Były pretendent do młodzieżowego pasa WBC wagi junior ciężkiej Krzysztof Twardowski (9-3, 6 KO) będzie przeciwnikiem Michała Cieślaka (22-2, 16 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 24, która odbędzie się 1 października w Lublinie.

Mający na koncie dwa pojedynki o mistrzostwo świata Cieślak, w czerwcu stoczył ostatni pojedynek, w którym już w pierwszej rundzie znokautował Niemca Enrico Koellinga. Radomianin zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu WBO oraz jedenastą pozycję w klasyfikacji federacji WBC.

- Jestem zawodnikiem, który lubi okresy przygotowawcze krótsze, ale intensywne. O walce dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu, wtedy przyśpieszyliśmy z treningami, rozpoczęliśmy sparingi i robimy wszystko, żeby na początek października przygotować jak najwyższą formę - mówi Cieślak.

Dla Twardowskiego będzie to powrót na ring po punktowej porażce z Brytyjczykiem Richardem Riakporhem. Pięściarz z Nowego Sącza w przeszłości wygrywał m.in. z Krzysztofem Zimnochem i Piotrem Podłuckim.

W Lublinie kibice zobaczą również polsko-polskie zestawienie w kategorii półciężkiej pomiędzy Janem Czerklewiczem (8-1, 2 KO) i doświadczonym Markiem Matyją (20-3-2, 9 KO), który wróci między liny pierwszy raz od pojedynku z Cragiem Richardsem. Na KBN24 zaboksują także m.in. były mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta i niepokonany Rafał Wołczecki.

Tagi:

KBN 24