KBN 1

WAŁCZ 12 Maja 2018
Hala Sportowa

Main Event: Głowacki vs Silgado

Były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO) znokautował w pierwszej rundzie byłego pretendenta do mistrzowskiego pasa Santandera Silgado (28-5, 22 KO). Głowacki od pierwszego gongu był bardzo aktywny i spychał Kolumbijczyka do obrony. Polak trafiał prawym prostym i szukał okazji do zadania mocnych ciosów lewą ręką. Pojedynek zakończył się w momencie, w którym pięściarze zdecydowali się na wymianę w półdystansie. Głowacki wykorzystał moment nieuwagi rywala i trafił potężnym uderzeniem z lewej ręki, które ścięło Silgado z nóg. Kolumbijczyk padł na deski i bardzo długo dochodził do siebie.

Oficjalny wynik: Głowacki KO

Stępień vs Ludwiczak

Paweł Stępień (9-0, 8 KO) znokautował w czwartej rundzie Michała Ludwiczaka (15-8, 7 KO). Stawką pojedynku był pas międzynarodowego mistrza Polski wagi półciężkiej. 24-letni Ludwiczak od pierwszego gongu zdecydowanie zaatakował, jednak Stępień czujnie się bronił, a przy okazji skutecznie kontrował. Pięściarz ze Szczecina trafiał kombinacjami w różnych płaszczyznach i przepuszczał niemal każdy atak rywala. W trzeciej rundzie Ludwiczak po raz pierwszy był liczony po celnym ciosie na wątrobę. Zawodnik z Leszna nie dał się wyliczyć, jednak do końca tego starcia walczył o przetrwanie. Stępień kontynuował atak w czwartej rundzie, a po kolejnych celnych uderzeniach na tułów ponownie posłał przeciwnika na deski. Tym razem Ludwiczak został już wyliczony do dziesięciu.

Oficjalny wynik: Stępień KO

Runowski vs Huliakiewicz

Przemysław Runowski (17-0, 3 KO) pokonał przez dyskwalifikację w ósmej rundzie byłego prestendenta do tytułu mistrza świata Sergieja Huliakiewicza (43-10, 17 KO). Początek był w wykonaniu Polaka bardzo nerwowy. Runowski polował na mocne ciosy z prawej ręki, która kilka miesięcy temu uległa kontuzji. W trzecim starciu uraz się odnowił i od tego momentu pięściarz z Damnicy nastawiał się głównie na uderzenia lewą rękawicą. Huliakiewicz sprwiał przecwnikowi problemy szybkością zadawanych ciosów i momentami bardzo skutecznie kontrował próbującego atakować Runowskiego. Polak w środkowej fazie walki zbyt długo czekał ze swoimi akcjami, chociaż jego rywal słabł, podobnie jak jego aktywność. Białorusin z czasem zaczął coraz częściej klinczować, co ostatecznie doprowadziło do jego dyskwalifikacji. Najpierw sędzia odjął Huliakiewiczowi dwa punkty za faulowanie, a następnie skończył pojedynek.

Oficjalny wynik: Runowski DQ

Czerkaszyn vs Urbański

Debiutujący pod banderą grupy KnockOut Promotions Fiodor Czerkaszyn (9-0, 6 KO) znokautował w pierwszej rundzie Daniela Urbańskiego (21-24-3, 5 KO) na gali w Wałczu. Pojedynek zakończył się ekspresowo. Ukrainiec, którego babcia była Polką wyprowadził kombinację dwóch ciosów lewą ręką, z których pierwszy podniósł Urbańskiemu prawy łokieć, z kolei drugi wylądował na wątrobie pięściarza ze Szczecina. Urbański momentalnie padł na deski, zwijał się z bólu i został wyliczony do dziesięciu. Dla Czerkaszyna było to drugie tegoroczne zwycięstwo.

Oficjalny wynik: Czerkaszyn KO

Matyja vs Beroszwili

Powracający na ring po 9-miesięcznej przerwie Marek Matyja (14-1-1, 6 KO) pokonał na gali w Wałczu przez techniczny nokaut po drugiej rundzie Giorgiego Beroszwilego (30-24-3, 22 KO). Boksujący w kategorii półciężkiej 28-latek świetnie wszedł w pojedynek i już w pierwszej rindzie trafiał mocnymi ciosami z obu rąk. Beroszwili próbował podjąć walkę w półdystansie, jednak nie był w stanie rywalizować z silniejszym Matyją. Polak w drugim starciu czterokrotnie posyłał Gruzina na deski po potężnych ciosach w różnych płaszczyznach. Do trzeciej rundy Beroszwili nie wyszedł.

Oicjalny wynik: Matyja TKO

UNDERCARD:

W pojedynku otwierającym galę KnockOut Boxing Night w Wałczu, boksujący w kategorii super półśredniej Maksim Hardzeika (3-0, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Daniela Przewieślika (2-7-1, 2 KO). Po czterech rundach wszyscy sędziowie punktowali 40-36 dla Białorusina, który kompletnie zdominował w ringu swojego przeciwnika.

Oficjalny wynik: Hardzeika PKT

Podczas tej samej gali udany powrót na ring zanotował Konrad Dąbrowski (9-2, 1 KO). Pięściarz z Warszawy na dystansie czterech rund wypunktował Tomasza Gołucha (6-12, 4 KO).

Oficjalny wynik: Dąbrowski PKT

W Wałczu piąte zawodowe zwycięstwo zaliczył również Timur Kuzachmedow (5-0-2, 1 KO), który wygrał przez techniczny nokaut z Krzysztofem Rogowskim (10-26, 5 KO).

Oficjalny wynik: Kuzachmedow TKO