KBN 2

Rzeszów 2 Czerwca 2018
G2A Arena

Main Event: Włodarczyk vs Durodola

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk pokonał jednogłośnie na punkty Olarenwaju Durodolę w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night w Rzeszowie. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 98-92 oraz dwukrotnie 97-93 dla "Diablo". Włodarczyk w początkowych rundach zaskoczył i był aktywniejszy od rywala, który długo przygotowywał swoje ataki. Polak trafiał pojedynczymi ciosami z obu rąk, polując głównie na lewe sierpowe oraz prawe proste. W kolejnych rundach "Diablo" zaczął trakże trafiać ciosami podbródkowymi. Z każdą rundą Durodola robił się coraz aktywniejszy i coraz mocniej naciskał na Polaka, jednak Włodarczyk szczelnie się bronił i rzadko przepuszczał potężne ciosy Nigeryjczyka. W finałowej rundzie, kiedy Durodola ruszył po nokaut, Nigeryjczyk kilka razy mocno trafił, ale pięściarz grupy KnockOut Promotions przetrwał kryzys i pewnie wygrał na punkty.

Oficjalny wynik: Włodarczyk PTS

 Stępień vs Ramallo

W walce poprzedzającej główne wydarzenie gali KnockOut Boxing Night w Rzeszowie, Paweł Stępień (10-0, 9 KO) znokautował w pierwszej rundzie Ricardo Ramallo (22-13-1, 16 KO). Pojedynek zakończył się po ciosie na dół, po którym Argentyńczyk padł na deski i został wyliczony. Pięściarz, który w przeszłości boksował m.in. z byłymi mistrzami świata Jeanem Pascalem i Robertem Stieglitzem, nie wytrzymał ze szczecinianinem nawet jednej rundy. Stępień przy okazji obronił tytuł międzynarodowego mistrza Polski wagi półciężkiej.

Oficjalny wynik: Stępień KO

Różański vs Sprott

W pojedynku kategorii ciężkiej na gali w Rzeszowie, Łukasz Różański (9-0, 8 KO) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie doświadczonego Michaela Sprotta (42-29, 17 KO). Polak od pierwszego gongu odważnie ruszył na doświadczonego Anglika, który był zdecydowanie wolniejszy i dawał się zaskakiwać uderzeniami z obu rąk. Różański trafiał w różnych płaszczyznach i dwukrotnie posyłał Sprotta na deski.

Brytyjczyk przetrwał pierwszą rundę, ale po kolejnym szturmie rzeszowianina i następnym nokdaunie, walka została przerwana. Tym samym Różański, który w ubiegłym roku znokautował Alberta Sosnowskiego, zaliczył kolejne szybkie zwycięstwo.

Oficjalny wynik: Różański TKO

Czerkaszyn vs Nefzi

22-letni Fiodor Czerkaszyn (10-0, 7 KO) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Ayouba Nefziego (26-11-2, 5 KO) na gali KnockOut Boxing Night w Wałczu. Pojedynek od początku układał się pod dyktando 22-letniego polsko-ukraińskiego pięściarza, który ruszył na Tunezyjczyka i zepchnął go do obrony. Czerkaszyn trafiał w różnych płaszczyznach, a tradycyjnie najmocniej jego przeciwnik odczuwał ciosy na dół. Po jednym z takich uderzeń Nefzi, który przeboksował dziesięć rund z Damianem Jonakiem, w pierwszym starciu był liczony.

Tunezyjczyk przetrwał pierwszą rundę, ale już na początku drugiej po kolejnych ciosach na tułów wycofał się z pojedynku.

Oficjalny wynik: Czerkaszyn TKO

UNDERCARD:

Przemysław Zyśk (7-0, 3 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Pavlem Semjonowem (22-10-2, 8 KO) podczas gali KnockOut Boxing Night w Rzeszowie. Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 80-72 oraz dwukrotnie 79-73 dla Polaka.Pojedynek pomimo wysokiej wygranej na kartach punktowych, nie był łatwy dla Zyśka. Pięściarz z Ostrołęki starał się atakować i spychać rywala do obrony, jednak Semjonow groźnie opdowiadał. Ostatecznie sędziowie wypunktowali pewne zwycięstwo Zyśka, dla którego była to druga tegoroczna wygrana.

Oficjalny wynik: Zyśk PKT

Podczas tej samej gali jubileuszowe pięćdziesiąte zawodowe zwycięstwo zaliczył Rafał Jackiewicz (50-19-2, 22 KO). Były mistrz Europy wagi półśredniej wygrał na punkty z Artemem Dzemką (5-5, 1 KO).

Oficjalny wynik: Jackiewicz PKT

W pojedynku otwierającym imprezę organizowaną w stolicy Podkarpacia, boksujący w kategorii super półśredniej Maksym Hardzeika (4-0, 2 KO) wygrał przez techniczny nokaut z Tomaszem Gołuchem (6-13, 4 KO). Hardzeika wygrał w tym roku już po raz trzeci.

Oficjalny wynik: Hardzeika TKO