KBN 3

Łomża 22 Września 2018
Hala Sportowa

Main Event: Szeremeta vs Diaz

Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO) znokautował w dziesiątej rundzie Rubena Diaza (25-2-2, 16 KO) na gali Knockout Boxing Night w Łomży, broniąc tytułu mistrza Europy wagi średniej. Pojedynek od początku był bardzo zacięty. Hiszpan był aktywny i zadawał wiele ciosów nawet, kiedy był spychany do defensywy. Szeremeta punktował lewym prostym i systematycznie trafiał ciosami na korpus. Pięściarzem szybszym wydawał się Diaz, jednak mocniejsze były uderzenia Szeremety. Hiszpan słabł z upływem kolejnych rund, z kolei Polak coraz częściej zaczynał trafiać kombinacjami. Wszystko zakończyło się w dziesiątej rundzie, kiedy Szeremeta trafił Diaza serią mocnych uderzeń z obu rąk. Kanonada w wykonaniu białostoczanina ścięła Hiszpana z nóg. Sędzia nawet nie próbował liczyć nieprzytomengo Diaza, którego narożnik rzucił ręcznik w momencie przerwania walki. Dla Szeremety była to pierwsza obrona pasa wywalczonego w lutym. Diaz przegrał po raz pierwszy od 16 lat.

Oficjalny wynik: Szeremeta KO

Stępień vs Machtiejenko

Boksujący w kategorii półciężkiej Paweł Stępień (11-0, 10 KO) na KnockOut Boxing Night #3 w Łomży dopisał do swojego rekordu kolejne efektowne zwycięstwo, stopując doświadczonego w bojach z mocnymi rywalami Jewgienija Machtiejenko (10-11, 8 KO). Niepokonany bokser ze Szczecina ponownie pokazał w ringu znakomite wyczucie dystansu, dużą szybkość i umiejętność bicia w różnych płaszczyznach. Machtiejenko w przekroju całego pojedynku kilka razy zagroził Stępniowi mocnym uderzeniem z prawej ręki, jednak w większości przypadków Polak świetnie ratował się dobrym balansem tułowia i unikami. W szóstej rundzie Stępień posłał Machtiejenkę na matę potężnym lewym hakiem na wątrobę. Ukrainiec co prawda się podniósł, ale szczecinianin ponowił atak i ponownie uderzeniem na dół rzucił rywala na deski. W tym momencie walka została przerwana.

Oficjalny wynik: Stępień KO

Syrowatka vs Ayvazidi

Na gali KnockOut Boxing Night #3 w Łomży Michał Syrowatka (20-2, 7 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Artemem Ayvazidi (11-13-1, 5 KO). Polak kontrolował przebieg wydarzeń w ringu, ale dość często inkasował czytelne uderzenia rywala. Ostatecznie sędziowie punktowali 59-55, 59-55, 60-54 dla Syrowatki, który tym samym wrócił na zwycięski tor po marcowej porażce z Robbiem Daviesem Jr.

Oficjalny wynik: Syrowatka PTS

Zyśk vs Hryszkawiec

Przemysław Zyśk (8-0, 3 KO) pokonał jednogłośnie na punkty na gali w KnockOut Boxing Night #3 w Łomży Pawła Hryszkawieca (3-7, 2 KO). Po ośmiu starciach wszyscy trzej sędziowie punktowali 80-72. Polak dominował między linami od pierwszego do ostatniego gongu, jednak mimo że ulokował w celu mnóstwo potężnych uderzeń, twardy Białorusin nie padł na deski. - Przeciwnik miał bardzo twardą głowę, biłem z dużą siłą, chciałem go skończyć, zwłaszcza w ostatniej rundzie, ale coś nie pykło - powiedział po walce niepokonany Zyśk.

Oficjalny wynik: Zyśk PTS