KBN 31

Zakopane 4 Listopada 2023
Nosalowy Dwór Resort&SPA

Już 4 Listopada spotkamy się po raz szósty na gali w luksusowym hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA w Zakopanem. Na deskach ringu w Centrum Kongresowym “Gerlach” dojdzie do niezwykle emocjonującego pojedynku między aktualnym zawodowym Mistrzem Europy, Michałem Cieślakiem (24-2, 18KO), a oficjalnym pretendentem, pochodzącym z Irlandii, Tommym McCarthym (20-4, 10KO)!


Cieślak po raz pierwszy będzie bronił pasa EBU wywalczonego w kwietniu. McCarthy w przeszłości był już mistrzem Europy i postara się ponownie wywalczyć to trofeum.

- Mówi się, że obrona pasa jest trudniejsza od zdobycia tytułu, ale przygotowania idą bardzo dobrze. Mam fajnych sparingpartnerów, wszystko jest na odpowiednim miejscu, bardzo mnie wszystko cieszy - podkreśla aktualny mistrz. W gronie sparingpartnerów Cieślaka przed najbliższym występem znaleźli się m.in. Constantino Nanga (10-0, 8 KO), Michał Soczyński (7-0, 4 KO) i Kajetan Kalinowski (6-1, 4 KO).

- Przygotowanie fizyczne też przebiega według swojego planu. Nie ma żadnych kontuzji, nie mogę na nic narzekać - dodaje Cieślak, który szlifuje formę z trenerami Andrzejem Liczikiem i Przemysławem Kantorowskim.


Tommy McCarthy, który kończy ostatnią fazę treningów przed listopadową galą dodaje:

- Ostatni rok był dla mnie trudny. Negocjowałem kilka dużych walk, z których nic ostatecznie nie wyszło. Miałem trochę dosyć boksu, ale walka o mistrzostwo Europy to dla mnie znakomita szansa, żeby wrócić na najwyższy poziom. Jestem w treningu od wielu miesięcy, a teraz przychodzi kluczowy moment - mówi Irlandczyk, który w Zakopanem wróci na ring po rocznej przerwie.

- Chyba tylko jeden pięściarz w historii irlandzkiego boksu zdobywał tytuł mistrza Europy dwukrotnie. Ja mogę być kolejnym, napisać nową historię i to mnie bardzo motywuje. Cieślak to silny zawodnik, a walka z nim będzie wyzwaniem - dodaje McCarthy.


Podczas gali NDKBN31 kolejny, zawodowy pojedynek stoczą m.in. dwukrotny mistrz świata, Krzysztof Diablo Włodarczyk (63-4-1, 43 KO), Kamil Szeremeta (24-2-1, 8 KO) oraz Jan Czerklewicz (11-1, 3KO).

Gala w Nosalowym Dworze to także elegancka kolacja specjalnie przygotowana przez szefa kuchni oraz występ gwiazd estrady - w tym roku będzie to Kamil Bednarek!

Bilety na galę można kupić tylko w hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA - bilety@nosalowy.pl

Transmisja z gali w TVP SPORT.