KBN 15: Szpila vs Różański
KBN15: TRAILER
KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

KBN9: Karta walk przed galą w Tatrach!

17 grudnia 2019

W walce wieczoru gali KBN9 zmierzą się Krzysztof Diablo Włodarczyk i Taylor Mabika. Ponadto w ringu rękawice skrzyżują:

Krzysztof Diablo Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) vs Taylor Mabika (19-4-1, 10 KO)

Były dwukrotny mistrz świata kategorii junior ciężkiej ostatni pojedynek stoczył w marcu w Łomży, punktując na dystansie dziesięciu rund Alexandru Jura z Rumunii. Polak do walki przystępował z kontuzją łękotki. Później poddał się operacji i rehabilitacji. Rok zakończy występem w Zakopanem. Pochodzący z Afryki Mabika jest o dwa lata starszy od Włodarczyka. W 2004 roku w Atenach reprezentował swój kraj podczas igrzysk olimpijskich, ale odpadł w pierwszej fazie turnieju. Zawodowo boksuje od 2008 roku, gromadząc m.in. regionalne pasy WBC. W czerwcu tego roku przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z rosłym Francuzem Herve'em Lofidim. Na rozkładzie ma również wspomnianego Jura, czy Nuriego Seferiego.

Fiodor Czerkaszyn (14-0, 9 KO) vs Mathias Eklund (11-2-2, 4 KO)

Jeden z największych talentów polskiego rynku bokserskiego zmierzy się z pochodzącym z Finlandii, Mathiasem Eklundem. Eklund jedyne zawodowe porażki zanotował w wyjazdowych pojedynkach z niepokonanymi przeciwnikami. Dla Czerkaszyna listopadowa walka będzie czwartym tegorocznym występem.

Mateusz Tryc (8-0, 5 KO) vs Shakeel Phinn (21-2-1, 15 KO)

Mocno bijący kanadyjczyk, Shakeel Phinn to najcięższy przeciwnik w karierze niepokonanego Tryca. 29-letni Phinn w ostatnich tygodniach sparował m.in. z byłym mistrzem świata wagi średniej Davidem Lemieux i jest aktualnym posiadaczem pasa NABF wagi super średniej.

Przemysław Zyśk (10-0, 3 KO) vs Denis Krieger (14-10-2, 9 KO)

Dla niepokonanego pięściarza z Ostrołęki będzie to pierwszy występ od marca. Podopieczny trenera Fiodora Łapina miał boksować podczas październikowej gali w Sosnowcu, jednak jego plany pokrzyżowała niedyspozycja zdrowotna. Krieger jest dobrze znany polskim kibicom - w październiku stoczył wyrównany bój z Patrykiem Szymańskim.

Kamil Bednarek (1-0, 1 KO) vs Siergiej Zhuk (3-5-2, 2 KO)

Bardzo utalentowany podpieczny trenera Wilczewskiego spotka się w ringu z Sergiejem Zhukiem, który dał się poznać w Polsce jako wymagający przeciwnik. Bednarek, po szybkiem zwycięstwie na KBN8, szybko wraca na ring wysoko podnosząc sobie poprzeczkę.

Damian Kiwior (5-1-1) vs Ivan Njegac (12-11, 4KO)

Damian Kiwior, 26-latek z Tarnowa skrzyżuje rękawice z Chorwatem Ivanem Njegacem (12-11, 4 KO), który trzykrotnie występował już na galach organizowanych w Polsce. To kolejny mocny test dla Kiwiora, który rok temu powrócił z Wielkiej Brytanii do Polski i trafił pod skrzydła trenera Fiodora Łapina.

Denys Krotiuk (1-0, 1 KO) vs Damian Drabik (2-1, 2 KO)

Krotiuk w gronie profesjonalistów zadebiutował pod koniec października. Na gali w Sosnowcu pięściarz mieszkający w Warszawie znokautował już w pierwszej rundzie Bohuslava Jano. Teraz wraca na ring w Zakopanem i skrzyżuje rękawice z Damianem Drabikiem w walce otwierającej galę KBN9.

Tagi:

KBN 9