KBN 15: Szpila vs Różański
KBN15: TRAILER
KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

NDKBN31: Podsumowanie gali w Zakopanem. Cieślak obronił pas Mistrza Europy!

6 listopada 2023

Michał Cieślak (25-2, 19 KO) wygrał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Tommym McCarthym (20-5, 10 KO) w walce wieczoru gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night w Zakopanem. Polak obronił tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej.

Pojedynek od pierwszego gongu prowadzony był w wysokim tempie. Cieślak narzucił swoje warunki, zepchnął Irlandczyka do obrony i trafiał w różnych płaszczyznach. McCarthy starał się odpowiadać, ale nie nadążał za rywalem.

Polak systematycznie przełamywał Irlandczyka, odbierając mu ochotę do rywalizacji. Radomianin trafiał mocnymi uderzeniami z prawej ręki i kontrolował dystans. W siódmym starciu Cieślak trafił kombinacją ciosów, po której McCarthy przyklęknął. Irlandczyk nie dał się wyliczyć, ale chwilę po wznowieniu Polak ponownie ruszył do przodu, a narożnik McCarthy'ego widząc bezradność swojego pięściarza rzucił ręcznik.

Cieślak obronił w ten sposób pas Europejskiej Unii Boksu wywalczony w kwietniu. Dzięki tej wygranej Polak może liczyć na awans w światowych rankingach, przede wszystkim w klasyfikacji federacji WBC.


Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (64-4-1, 44 KO) znokautował w pierwszej rundzie Edwina Mosquerę (10-3-2, 6 KO). Pojedynek zakończył się po celnym ciosie "Diablo" z prawej ręki. Mosquera padł na deski, został wyliczony i potrzebował sporo czasu na dojście do siebie. Dla Włodarczyka było to trzecie tegoroczne zwycięstwo i drugi profesjonalny triumf na przestrzeni kilku tygodni.


Trzecie tegoroczne zwycięstwo na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night odniósł boksujący w wadze półciężkiej Jan Czerklewicz (12-1, 3 KO), który wygrał jednogłośnie na punkty z Omarem Garcią (18-11, 15 KO). Polak spychał rywala do obrony, atakował seriami ciosów w półdystansie i starał się narzucać wysokie tempo. Garcia nie pozostawał bierny i odpowiadał, jednak Czerklewicz niemal w każdej rundzie wypracowywał sobie przewagę. Po finałowym gongu sędziowie punktowali 80-72 i dwukrotnie 79-73.

Podczas tej samej gali Ihosvany Garcia (11-0, 8 KO) wygrał przez techniczny nokaut z Orlando Estradą (15-16-2, 12 KO). Kubańczyk rzucił przeciwnika na deski w pierwszej rundzie, a do drugiego starcia pięściarz z Kolumbii nie wyszedł.


Były mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Omirem Rodriguezem (13-12-1, 6 KO). Po ośmiu rundach wszyscy sędziowie punktowali 80-71 dla pięściarza z Białegostoku. Szeremeta od pierwszego do ostatniego gongu kontrolował pojedynek, a skupiony wyłącznie na defensywie pięściarz z Panamy nie stanowił dla niego zagrożenia. Polak kilka razy zachwiał rywalem po ciosach z prawej ręki, jednak nie był w stanie wypracować zakończenia przed czasem. W Zakopanem drugie tegoroczne zwycięstwo zaliczył także Kamil Bednarek (13-0, 7 KO), który pokonał jednogłośnie na punkty Ramiro Blanco (19-28-3, 10 KO). Po sześciu rundach jednostronnego pojedynku sędziowie punktowali 60-54 dla pięściarza naszej grupy.


Artur Górski (8-1, 4 KO) wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie z Pawłem Strykowskim (3-25-1, 0 KO) w pojedynku otwierającym galę Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night w Zakopanem. Do momentu przerwania rywalizacji Górski prowadził pewnie na punkty. 24-latek odniósł w ten sposób trzecie tegoroczne zwycięstwo.

Remisem zakończył się z kolei pojedynek pomiędzy Miłoszem Grabowskim (6-0-1, 3 KO) i Maciejem Drozdowskim (2-1-1, 0 KO). Po czterech rundach sędziowie punktowali 38-38, 38-37 dla Drozdowskiego i 38-37 dla Grabowskiego. W drugim starciu wracający na ring po rocznej przerwie Grabowski był liczony.


Sponsorem Tytularnym gali jest hotel Nosalowy Dwór Resort & SPA. Sponsorem głównym Orlen Oil. Sponsorami wydarzania: Grupa MAK, Superpolisa, Blachy Pruszyński, STS, Brachole oraz JBB Bałdyga.

Tagi:

KBN 31