KBN 15: Szpila vs Różański
KBN15: TRAILER
KBN15: Choiński vs Graczyk (Hotel Paradise)
KBN15: Trening Medialny - skrót

Szpilka – Wach: miliony w ringu

10 listopada 2018

Około dwóch milionów złotych wyniosą koszty organizacji gali KnockOut Boxing Night #5 w Gliwicach, na której dojdzie do hitowego starcia w kategorii ciężkiej pomiędzy Arturem Szpilką (21-3, 15 KO) i Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO) - zdradził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Andrzej Wasilewski. 

- Przeważająca część to wypłaty dla zawodników. Nie będę jednak podawał konkretnych kwot - powiedział szef organizującej imprezę grupy KnockOut Promotions, dodając, że w przeszłości brał udział w jeszcze bardziej wymagających finansowo przedsięwzięciach bokserskich.

- Działam na rynku od dwudziestu lat. Pamiętam, że przy okazji przetargu na pierwsze starcie Krzysztofa Włodarczyka ze Steve’em Cunninghamem o pas mistrza świata IBF w kategorii junior ciężkiej, położyliśmy na stole ponad pół miliona dolarów, dokładnie 555 tysięcy 555 dolarów, i wtedy to była ogromna kwota - stwierdził Wasilewski. 

Pod względem przychodów najbardziej korzystną inwestycją okazało się natomiast starcie Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem z 2014 roku. PPV na pojedynek "Szpili" z "Góralem" wykupić miało około 200 tysięcy kibiców. Warto zaznaczyć, że walkę Szpilka - Wach obejrzeć będzie można za darmo w TVP 1.

Tagi:

KBN 5